Opatrunki hydrożelowe

Temat oparzeń był już przeze mnie wcześniej poruszany. W tym poście chciałabym „zareklamować” przykładowe opatrunki hydrożelowe, które świetnie nadają się na wszelkiego rodzaju oparzenia. Nie będę opisywać rodzajów oparzeń, chciałabym skupić się na właściwościach i rodzajach opatrunków hydrożelowych.

W życiu codziennym może sobie aż tak nie zdajemy sprawy, ale możemy łatwo się poparzyć, np. podczas opalania się na słońcu. Wtedy możemy skorzystać z opatrunków żelowych chroniących nie tylko miejsce oparzenia przed zanieczyszczeniami, ale bardzo dobrze chłodzącymi to miejsce, co daje uczucie kojącego działania i ulgi.

Produktem bardzo dobrym i znanym są opatrunki BurnTec. Nadają się one na oparzenia I-go, II-go, III-go stopnia. Zabezpieczają miejsce urazu, bardzo dobrze odprowadzają ciepło, absorbują płyny, zapobiegają wysychaniu ran, zmniejszają ryzyko pojawiania się blizn przerostowych i co najważniejsze przy zmianie opatrunku nie przywierają do rany przez co nie uszkadzają nowego naskórka. W ofercie sprzedażowej sklepu MedBon możemy znaleźć opatrunki BurnTec w różnych rozmiarach. Przykładowo opatrunek na twarz występuję w trzech różnych rozmiarach, tj. 25×25 cm, 30×40 cm i 40×60 cm.

Oprócz opisywanych opatrunków BurnTec możemy zaopatrzyć się w podobne opatrunki Water-Jel i Burnaid. Opatrunki Water-Jel cenowo są droższym produktem ale o bardzo dobrych właściwościach schładzających. W 4 minuty schładza miejsce urazu z 80 stopni C do temperatury ciała, przez co nie doprowadza do hipotermii. Ponadto w gamie produktów Water-Jel można znaleźć żel w butelce na małe oparzenia (jego wielkość pozwala na noszenie go w torebce czy kieszeni podczas wypraw w teren) oraz wielki koc hydrożelowy w dwóch rozmiarach 91×76 cm i 183×152 cm.

Kolejnym rodzajem opatrunków hydrożelowych są opatrunki Burnaid. Ich właściwości są bardzo podobne do tych opisanych wyżej. Równie dobrze odprowadzają ciepło, uśmierzają ból, chronią ranę przed zakażeniem i łatwo można je usunąć.

Pamiętajmy, że szybkie użycie opatrunku hydrożelowego na oparzenie może zmniejszyć ryzyko powstawania blizn przerostowych. Nie bójmy się stosować takich opatrunków na oparzenia tym bardziej, że ich użycie nie wymaga od nas profesjonalnej wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Dla bardziej zainteresowanych tematem polecam lekturę poniżej ulotki:)

burntec_opatrunek_hydrozelowy burntec_opatrunek_hydrozelowy_2

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *