Szybki sposób na kleszcza

Ostatnio w internecie można napotkać dużo artykułów poświęconych tematom kleszczy i konsekwencji jakie ze sobą niosą. Już pewnie każdy wie, jakie choroby przenoszą kleszcze i jakie są ich objawy. Ja w swoim blogu chciałam krótko zaprezentować preparaty pomagające bezpiecznie i bezboleśnie usunąć naszego niechcianego „towarzysza”.

Najprostszym i najtańszym rozwiązaniem jest pompka do usuwania kleszczy. Działa na zasadzie pompki odsysającej, która wytwarza próżnię. Wytworzona próżnia odsysa całego kleszcze, dzięki czemu nie pozostaje żaden jego fragment.

Drugim produktem do szybkiego usuwania kleszcza jest również pompka, ale o lepszym i skuteczniejszym działaniu. Jest to aspivenin – pompka do usuwania kleszcza, która wytwarza w miejscu zastosowania podciśnienie około 0,75Atm. Dzięki takiemu podciśnieniu z organizmu nie tylko jest usuwany sam kleszcz ale również toksyny i niebezpieczne wydzieliny.

Oczywiście ww. pompki nie zastąpią tradycyjnego sposobu usuwania kleszcza za pomocą pęsety. Tu mogę polecić kleszczyki i kompleksowy zestaw pierwszej pomocy w postaci apteczki. Ten drugi zasługuję na większe uznanie, gdyż zawiera wszystkie niezbędne przy usuwaniu kleszcza opatrunki i środki dezynfekujące. Jest to zestaw, który w swoim składzie zawiera preparat tic-off, który zamraża kleszcza wraz z jego płynami ustrojowymi. Po zastosowaniu tego preparatu kleszcz zostaje zabity i można go bezpiecznie usunąć. Sama apteczka jest niewielkich rozmiarów, przez co można ją zabrać ze sobą na każdą wyprawę w teren. Zapraszam do zapoznania się ze szczegółami poniższej ulotki na temat zalet i sposobu działania zestawu do neutralizacji i usuwania kleszcza.

Ulotka_zestawu_do_usuwania_jadu_i_kleszcza

1 Komentarz

  1. Jozkoo

    Oooo a to jakaś nowość? Pierwsze o tym słyszę, a chyba to się przyda w każdym domu:) Pozdrawiam!

    Odpowiedz

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *