Apteczki szkolne – bezpieczeństwo wszystkich uczniów

Już niedługo rozpocznie się rok szkolny. W szkołach znów pojawi się mnóstwo dzieci, które mają różne pomysły i chętnie poznają otaczający nas świat, nie zawsze patrząc na niebezpieczeństwa, a co za tym idzie są narażone na różnego rodzaju urazy. W tym celu warto zadbać o ich bezpieczeństwo.

Jednym z obowiązkowych wyposażeń szkół są apteczki szkolne. Powinny one znajdować się w takich pomieszczeniach jak: pokój nauczycielski, laboratoria, warsztaty, pracownie, pokój nauczyciela wychowania fizycznego oraz kuchnia. Miejsce, w którym apteczka się znajduje powinno być odpowiednio oznakowane, aby każdy mógł od razu zauważyć gdzie ona jest. Taka apteczka nie powinna zawierać leków, ponieważ przeznaczona jest tylko do przechowywania artykułów sanitarnych i środków opatrunkowych. Wraz z apteczką szkolną powinna znajdować się instrukcja pierwszej pomocy i numery alarmowe. Należy również pamiętać, aby do bieżącej obsługi apteczek wyznaczyć osobę odpowiedzialną za ich prawidłowe przechowywanie, uzupełnianie oraz kontrolę terminów ważności składników jej wyposażenia.

Apteczka szkolna przydatna jest nie tylko na terenie szkoły, lecz także podczas wyjazdów poza jej teren. Jest w formie plecaka, dlatego jej noszenie nie stanowi problemów. Idealnie sprawdza się m.in. na wycieczkach szkolnych, gdzie zawsze warto mieć ją mieć przy sobie. Stanowi ona profesjonalne zabezpieczenie dla dzieci. Ważnym czynnikiem, zarówno w szkole, jak i podczas wyjazdów, jest odpowiednia ilość opiekunów, którzy posiadają stosowane kwalifikacje oraz możliwość zapewnienia opieki medycznej.

Taka apteczka stanowi także doskonałe zabezpieczenie podczas rodzinnych wyjazdów. Zawsze warto mieć ją pod ręką, ponieważ nigdy nie wiemy, kiedy będzie nam potrzebna. A przecież najważniejsze jest zdrowie naszych dzieci oraz nas samych.

Polecam dwa rodzaje apteczek szkolnych w plecaku z tkaniny wodoodpornej. Obie spełniają wymagania norm Unii Europejskiej. Skład pierwszej z oferowanych przez nas apteczek jest zgodny z normą DIN 13164. Wyposażenie apteczki szkolnej to m.in. opatrunki indywidualne, plastry, opaski elastyczne, chusty opatrunkowe, koc ratunkowy. Taki zestaw na pewno pomoże przy skaleczeniach, ranach oraz innych urazach. Druga proponowana przez nas apteczka jest zgodna z normą DIN 13157. Jest większa, dzięki czemu, w razie potrzeby będziemy mogli pomóc większej liczbie osób.

Obie apteczki szkolne wykonane są z tkaniny wodoodpornej, a to sprawie, że nie musimy martwić się o ich zamoczenie. Apteczki są bardzo wygodne w noszeniu, a ich niewielkie rozmiary nie stanowią problemów z ich przechowywaniem.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *